درباره ما

به نام آنکه جان را فکرت آموخت و آفرینش ساخت. او پروردگار بی‌همتای جهانیان است.

چه زیبا صفت است؛ فرهنگ نوروز که پیش از آمدنش مردمانی بسیار در انتظار دیدنش عاشقانه منتظرند.

چه پر ارزش و گرامی است؛ فلسفه نوروز که با حضورش جشن‌ها برپا می‌شود و آرامش شورانگیزی در تپش قلب انسان‌های عاشق به استقبال همه بهترین خوبی‌ها می رود .

آیین نوروز، جشن اخلاقی برای ماندگاری در پایداری‌ها است؛ مراسم‌های جشن نوروز رویدادهای زیبای روابط انسانی برای پاسداشت حرمت زندگی واقعی انسانی است .

نوروز نخستین لحظه جرقه طلوع حرارت گرمای زیبای بهار در رستاخیز زمین؛ آغاز سال نو برای ایرانیان است که با افتخار آن را دارند و هیچ ملتی چنین پایگاه علمی جز ایرانیان ندارد .

جشن نوروز هزاران سال باشکوه زیسته و خواهد ماند زیرا زیبایی از آن خداوند است .

ایرانیان با افتخار هر سال نو این معجزه تشخیص علمی خویش را با نام نوروز به جهانیان مخابره می‌کنند. جهان خردمندان نیز به همین نمونه دلایل، ایران را گهواره تمدن زمین می‌شناسد .

ما در ایران بر اساس این فرهنگ و تمدن ایستاده‌ایم و برای معرفی این شکوه سرزمین خویش در تجلی این پیکره فرهنگی نوروز در نزد جهانیان به پیشگاه نوروز سروده‌های عاشقانه سر می‌دهیم تا در کنار زیبایی حکمت آفرینش بمانیم .

این ره‌نوردی ما درهم آمیختن فرهنگ و تمدن واقعی با نشان دادن حقایق زیبای فرهنگ و هنر ایرانیانِ همیشه موحد است .

سرزمین ایران با لحظه لحظه تاریخ پرآموزش تربیتی خویش، دروازه‌های تمدن را نه با سیاست و حکومت‌ها بلکه با اندیشه‌های پاک و خردمندانه خویش اثبات می‌دارد.

ما برای این راه فرهنگی زندگی حضور داریم تا با گرامیداشت فرهنگ شیرین نیاکان دیروز، پاسدار حرمت‌های اخلاقی در این روزگار خویش برای رساندن به نسل‌های آینده باشیم .

نوروز شبکه قلب‌ها است. همه انسان‌ها در همه جایگاه‌های دینی، ملی، نژادی و زبانی خویش، آن را بسیار عاشقانه دوست می‌دارند و در تجلی بهتر آن تلاش می‌کنند و این است رمز پیروزی سپیدی بر تاریکی‌ها که در دستان پاک فرهنگ‌دوست مرد و زن ایران زمین، هزاران سال وفادارانه با نظام آفرینش نگهدار زیبایی‌ها با جان خویش هستیم .

سخن آخر اینکه ما با نوروز زندگی می‌کنیم و آن را جهانی کردیم .

موسسه جهانی نوروز با پشتوانه مردمی افتخار دارد در ایران نفس می‌کشد و بدون هیچ گرایش تاریکی، تنها در مسیر احیا و ارتقای فرهنگ، هنر و اندیشه نوروز قرار دارد و حافظ منافع ایران‌زمین در کنار ملل نوروز است.

درودتان باد

پروانه فعالیت نوروز به شماره 92/13889 از سوی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.